Przygotowania do trekkingu w Nepalu

Nepal to bezpieczny kraj, a wyjazdy trekking Nepal, wyprawy górskie i wycieczki krajobrazowe stamowią spory dochód w budżecie państwa.

Jednak nawet w niejbardziej bezpiecznym kraju, trzeba być szczególnie ostrożnym, ponieważ należy pamiętać o dzielących nas różnicach kulturowych, które przez przypadek mogą być powodem konfliktów. Dlatego też,  do każdego wycieczki do Nepalu należy się bardzo dobrze przygotować. Co zatem zabrać ze sobą na wyprwę? Wyjazdy Nepal udostępniły liste niezbędnych poroduktów:

Dobre i wygodne buty, ubranie trekkingowe: spodnie i koszulki z krótkim i długim rekawem, kurtka przeciwdeszczowa lub płaszcz, kurtka ciepła – puchowa oraz ciepłe spodnie wraz z czapką i szalikiem;

Co ze sobą jeszcze zabrać?

  1. Bielizna termoaktywna;
  2. Śpiwór, kijki trekking nepal;
  3. Okularny przeciwsłoneczne, kubek termiczny;
  4. Chustecki nawilżone, środek do dezynfekcji rąk, kosmetyki (małe opakowania);
  5. Apteczka: leki przeciwbólowe, na biegunkę, przeciwgorączkowe, cos na ból gardła, uniwersalny antybiotyk, środek na poparzenia, na odciski, na stuczenia mięśni, krople do oczy itd.;
  6. 4 zdjęcia paszportowe : 1 do wizy, a pozostałe do wyjazdów  nepal trekkingowych
  7. Pieniądze w walucie amerykańskej

Grafika

Zobać naszą galerię!

Najmłodsze góry świata - Himalaje

Powstały one 70 milionów lat temu i były wynikiem tych samych działań geologicznych, które przez miliardy lat dzieliły nasze kontynenty.

Nepal ma najwyższą i najbardziej znaną górę na ziemi - Everest (Chomolungma) wznosi się na 8888 metrów. 

Ludzie, którzy podbili Everest, mogą jeść za darmo w Rum Doodle przez całe życie.

Sylwia Czarnecka

Lipiec 15, 2019

Jeśli pierwszy raz widzisz Himalaje na własne oczy jestem pewna, że zaniemówisz na kilka chwil. 8 tysięcy metrów robi wrażenie, trekking w tym miejscu uzależnia od adrenaliny.

Agnieszka Jabłońska

Sierpień 29, 2019

Mimo, że Annapurna to nie najwyższe szczyty himalajów to własnie one są najpiekniejsze a trekkingi w tym regionie pokazuja całe piękno Nepalu. Jestem pewna, że w przyszłym roku również zobacze ten ciekawy zakontek świata.

Janusz Rutkowski

 Maj 9, 2019

Jestem ogromnie zaskoczony profesjonalizmem tej 2 osobowej firmy. Jakość ich usług oceniam wyjątkowo ponieważ miejsca w które zostałem zabrany są niesamowite a bez tych osób nie zobaczyłbym ich nigdy.

Napisz do nas!

Odpowiemy w ciągu 10 minut :)

O nas

Kontakt

+48 789 456 132
Warszawa, 51 Wiejska, 43
Mon - Sat 8.00 - 18.00

Grafika

Trekking Himalaje Wycieczki Himalaje Wyprawy Himalaje Wspinaczka Himalaje Himalaje Nepal Trekking w Nepalu