Trekking w Nepalu

Trekking ( termin pochodzi od słowa używanego w Afryce - trek –  czyli wędrówka Burów w czasie podbijania nowych terenów)  to jedna z form turystyki, która uprawiana jest w trudnych warunkach (klimatycznych, terenowych); początkowo termin ten odnosił się wyłącznie do pieszych wędrówek w nepalskich i indyjskich Himalajach. Obecnie wyszczególnia się kilka rodzajów trekkingu w Nepal:

  • klasyczny, który jest formą pomiedzy wspinaczką górską, a pieszą turystyką;
  • pustynny;
  • tropikalny;
  • polarny;
  • na lodowcach;
  • na wulkanach;
  • na rzekach i bagnach;

Nasza firma Wyjzady Nepal zajmuje się pierwszą z wymienionych form trekkingu Nepal, czyli trekkingiem klasycznym.  Jest to typowa wspinaczka po stromych i łagodnych zboczach Himalajów oczywiście po stronie Nepalu. Wszytsko to połączone jest z zaczcięciem turystycznych, tak by żadna z wartościowych i niezapomnianych ciekawostek bądź miejsc, nie umknęło uwadze  wszystkich spragnionych wrażeń.

Wyjzady Nepal organizują taką formę turystyki już od wielu lat, zatem posiadają wystarczające doświadczenie podczas trekkingu Nepal, a także doświadczonych przewodników, którzy znają najpiękniejsze zakątki nepalskich Himalajów. Jeśli kochasz wędrówki i chciałbyś spróbować sił w trekkingu Nepal, dołącz do naszych wypraw!

 

Grafika

Zobać naszą galerię!

Najmłodsze góry świata - Himalaje

Powstały one 70 milionów lat temu i były wynikiem tych samych działań geologicznych, które przez miliardy lat dzieliły nasze kontynenty.

Nepal ma najwyższą i najbardziej znaną górę na ziemi - Everest (Chomolungma) wznosi się na 8888 metrów. 

Ludzie, którzy podbili Everest, mogą jeść za darmo w Rum Doodle przez całe życie.

Sylwia Czarnecka

Lipiec 15, 2019

Jeśli pierwszy raz widzisz Himalaje na własne oczy jestem pewna, że zaniemówisz na kilka chwil. 8 tysięcy metrów robi wrażenie, trekking w tym miejscu uzależnia od adrenaliny.

Agnieszka Jabłońska

Sierpień 29, 2019

Mimo, że Annapurna to nie najwyższe szczyty himalajów to własnie one są najpiekniejsze a trekkingi w tym regionie pokazuja całe piękno Nepalu. Jestem pewna, że w przyszłym roku również zobacze ten ciekawy zakontek świata.

Janusz Rutkowski

 Maj 9, 2019

Jestem ogromnie zaskoczony profesjonalizmem tej 2 osobowej firmy. Jakość ich usług oceniam wyjątkowo ponieważ miejsca w które zostałem zabrany są niesamowite a bez tych osób nie zobaczyłbym ich nigdy.

Napisz do nas!

Odpowiemy w ciągu 10 minut :)

O nas

Kontakt

+48 789 456 132
Warszawa, 51 Wiejska, 43
Mon - Sat 8.00 - 18.00

Grafika

Trekking Himalaje Wycieczki Himalaje Wyprawy Himalaje Wspinaczka Himalaje Himalaje Nepal Trekking w Nepalu